RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Španović donela zlato posle 26 godina

1022349798577ff6cee0377809720005_w640

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu.

Ona je svoj najbolji skok, pred 20.000 gledalaca na punim tribinama Olimpijskog stadionu u Amsterdamu, izvela u drugoj seriji kada je ostvarila rezultat od 6.94 metara.

Srećna sam što sam osvojila zlatnu medalju sa ovim prosečnim skokom. Žao mi je što nisam uspela da skočim sedam metara, ali ipak ovo je moja sedma uzastopna medalja sa velikih takmičenja i ne mogu biti zadovoljnija, rekla je Španović.

Nju je posebno obradovala činjenica da je ostvarila dobar rezultat pred Olimpijske igre.
„Malo me je poremetio dan pauze između kvalifikacija i finala, ali još jedno iskustvo za mene, koje se završilo sa osvojenom zlatnom medaljom. Jedva čekamo Rio i spremamo se za takmičenje iz snova“, zaključila je Španović.

Srpski atletičari čekali su ovu medalju 26.godina. Poslednji put zlato su osvojili Dragutin Topić u skoku uvis i Snežana Pajkić na 1500m, davne 1990. godine u Splitu. Nakon toga naši atletičari osvojili su četiri srebra i jednu bronzu, a sada je konačno ostvaren jedan dugogodišnji san.

Podsetimo da je Mihail Dudaš u četvrtak osvojio drugu bronzu ikada na Evropskom prvenstvu, a prvu u desetoboju.