RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Šamot slavio u derbiju začelja

Screenshot

Crvena zvezda – Šamot 23:29 (12:13)

Šamoteri su odneli Bodove iz Beograda, revanširali se crveno-belima za poraz u Aranđelovcu (19:25), na početku sezone i prepustili im fenjer pred zimsku pauzu.

Aranđelovčani su u ovom meču bili konkretniji, znali šta hoće, imali na golu sigurnog prekaljenog Đorđevića, u napadu razigranog Lomića, pa su već u prvom poluvremenu na 6:11 u 21. minutu nagovestili epilog ovog okršaja u Šumicama. Uspela je Zvezda da se vrati u priču, Jelić je bio dobar među stativama, a LazićLJubojević kapiten Rajičević su to iskoristili za seriju 4:0 i vrate se u egal. Pomoglo je malo i isključenje Milinića na drugoj strani.

U nastavku nekoliko izmena Rovčanina, doveli su Zvezdu do vođstva u 45. minutu.

Međutim isključenja Utvića i Božovića u razmaku od tridesetak sekundi, pružili su priliku gostima da naprave razliku.

Pokušao je crveno-belima da pomogne i iskusni Kajganić, ali Đorđević je bio siguran na golu, Lomić napravio još nekoliko dobrih poteza, uz precizne Milićevića, Milinića i Rankovića i put ka trijumfu gostiju je bio otvoren.