RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Šamot najprijatnije iznenađenje u prvenstvu

Pred punim tribinama SRC Šumadija rukometaši „Šamota“ sinoć, u sudaru sa aktuelnim šampionom „Vojvodinom“, znatno oslabljeni neigranjem iskusnih igrača, pružali su čvrst otpor do kraja prvog poluvremena.

Žestoka borba vodila se pred oba gola, ali  sigurni strelci gostiju ni jednog trenutka nisu ostavljali mogućnost šamoterima da im je rezultatski približe. Nakon prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 11:15, razlika se u drugom delu susreta iz minuta u minut povećavala. Na kraju 22:33.

Trenet šamotera Mirko Lomić za najboljeg igrača susreta u protivničkoj ekipi proglasio je Miloša Orbovića, a trener „Vojvodine“ Božo Rudić, za najboljeg u domaćem sastavu Marka Živojinovića.

Bez obzira što je „Šamot“ ulaskom u plej of ostvario svoje ambicije i sinoć je pokazao da i sa podmađenom ekipom,pred vernim navijačima daje maksimum.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ranković sa 6 pogodaka, slede Radosavljević sa 5, Praščević sa 4, Pešić i Čolović sa 2 , Ilić i Živković sa po jednim pogotkom.

Utakmicu 7-og kola plej ofa rukometaši „Šamota“ gostuju narednog vikenda,u Subotici ekipi „Spartak-Vojputa“.