RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Šamot izgubio, čeka Metaloplastiku

samot

U utakmici 21.kola Superlige rukometaši „Šamota 65“ izgubili su večeras od „Spartak Vojputa“ u Subotici.

Loše otvoren meč, sa samo jednim postignutim golom do 11-og minuta omogućio je domaćoj ekipi da prednost  od 7 golova. Za šamotere je ta prednost ostala nedostižna do samog kraja susreta, bez obzira na mnogo bolju igru u nastavku. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 17:10, a u nastavku susreta nakon dobre serije Aranđelovčana u 39-om minutu pri rezultatu 20:17, pojavio se tračak nade da će gosti smoći snage da preokrenu rezultat. Međutim iskusna ekipa „Spartaka“ upornom odbranom i sa nekoliko uspešno realizovanih napada ponovo je došla do +7.

Na kraju susreta 31:25,pa su se tako Subotičani revanširali  šamoterima  za poraz u 10.kolu.

Za ekipu „Šamota“ večeras je posle povrede u utakmici sa „Crvenom Zvezdom“, igrao i  Lomić. Najefikasniji u ovom susretu bio je igrač „Spartaka“ Županjac sa 7 golova. Najefikasniji u redovima „Šamota“ bili su Pešić i Ranković sa po 5, Glišić i Milinić sa po 4, Tomić,Praščević i Živojinović sa po 2 i Lomić jedan.

Četvorostuki šampion „Vojvodina“ je i dalje prva na tabeli,dok su šamoteri peti.  Poslednju utakmicu u ovoj sezoni igraju pred domaćom publikom sa šabačkom „Metaloplastikom“. Nakon toga sledi plej-of.