RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Šamot demonstrirao klasu

16665692_1429889030355653_861856325272436716_o

Rukometaši Šamota 65 pobedili su Crvenu zvezdu na svom terenu rezultatom 27:26 u poslednjoj utakmici 16. kola Superlige Srbije.

Kao nikada do sada, pred oko 2.000 gledalaca, na parketu SRC Šumadija večeras  vodila se borba do poslednjeg atoma snage, između prvoplasirane ekipe u Super ligi, beogradske „Crvene Zvezde“ i od sezone 2016/17, novajlije u najvišem rangu takmičenja, aranđelovačkog ORK „Šamot 65“.

Domaćini su otvorili utakmicu 16.kola u sastavu Pešić, Živojinović, Ranković, Milinić, Glišić, Lomić i na golu kapiten Vladimir Đorđrvić. Od samog početka vodila se žestoka borba. Izabranici Nenada Peruničića poveli su ali je odmah uzvretio Živojinović, zatresavši mrežu gostima. Do 14-og minuta Šamoteri su jurili rezultat, ne dozvoljavajući gostima da naprave veču razliku. Lomić je tri puta bio precizan sa linije 7m, a u 17-om minutu domaćini prvi put prelaze u vođstvo. Usledili su golovi Pešiča, Milinića, Glišića. I pored velikog broja šansi gosti su bili nemoćni pred golom Vladimira Đorđevića. U 29-om minutu, pri rezultatu 12:12, dve neoprezne greške domaćih bile su dovoljne da se na poluvreme ode sa -2 gola razlike.

Početak drugog dela susreta obeležilo je nekoliko uspešno realizovanih napada Beograđana, koji su imali bučnu podršku sa tribina, ali i povreda Ivana Lomića. Pri rezultatu 12:17, usledilo je nekoliko dobro organizovanih napada Tomića, Prašćevića i Pešića, pa  je razlika smanjena na dostižna dva gola. Kada su u 41-minutu gosti poveli sa 4 gola, vetar u leđa dala je publika koja  je i ovoga puta imala snagu sedmog igrača. Radosavljević je bio uspešan sa linije7m, Glišić u kontranapadu, razigrani Praščević, Živojinović, koji u 56-om minutu donos prednosti, nezaustavljivi Milinić za 27:25. Dramatično je bilo kada su crveno-beli bili samo na gol zaostatka. U poslednjim sekundama meča kapiten Vladimir Đorđević opravdao je epitet jednog od najboljih golmana lige i doneo Šamotu pobedu.

Rezultat na kraju utakmice 27:26, a sa dva nova boda Šamot je bliže ulasku u plej off.

Zvezda posle poraza drži treće mesto na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i Dinamo na drugoj poziciji, a ispred je samo Vojvodina sa 27. Šamot je na petom mestu sa 19 bodova.