RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Poraz Bekamenta i u drugom finalnom meču

bekament bb

Rukometašice „Bekamenta Bukovičke Banje“ poražene su  u Jagodini i u  drugoj utakmici finalne serije plej ofa Super lige, od motivisane i jake ekipe „Jagodine“.

Hala „Jasa“   bila je  ispunjena do poslednjeg mesta a Jagodinke su već u osmom minutu imale +6. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 11:8, a tek na polovini drugog dela susreta Kneginje su na kratko izjednačile, ali je nakon toga ponovo krenula serija pogodaka domaćih, uz odličnu na golu Jelenu Đurašinovič, koja je zabeležila 20 odbrana. Na kraju susreta „Jagodina“ -Bekament“ 22:19, pa u finalnoj seriji koja se igra na tri pobede,  „Jagodina“ vodi sa 2:0.

Priliku za revanš Kneginje imaju u sredu, 9.maja u 19 h, u SRC Šumadija, i u subotu, 12.maja, takođe na domaćem terenu.

Proteklog vikenda  rukometašice drugog tima ŽRK „Bekament BB“ ubedljivo su, na domaćem terenu,  savladale ekipu „Čačka“, sa 44:28 (19:11), u utakmici 16-og kola Prve lige Zapad.Ubedljivom igrom tokom čitave utakmice, u kojoj je trener Marija Kuharović, dala šansu svim igračicama, drugi tim Bekamenta revanširao se protivniku za jedini poraz u dosadašnjem delu sezone.

Rukometašice „Bekamenta“ 2 drže čvrsto prvu poziciju, a poslednju utakmicu u ovoj sezoni gostuju drugoplasiranoj ekipi „Napretka 12“, u Kruševcu.