RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Pobeda Šamota u pley off-u

16665692_1429889030355653_861856325272436716_o

U utakmicu 4-og kola plej ofa koja je večeras odigrana u prepunom SRC Šumadija, i rukometaši „Šamota“ i rukometaši požeške „Sloge“ ušli su sa imperativom pobede jer iza sebe imaju po tri poraza u dosadašnjem delu doigravanja za prvaka države.

Domaćini su otvorili susret pogotkom i tokom čitavog prvog poluvremena bili u vođstvu. Najveću prednost šamoteri su imali u 20-om minutu pri rezultatu 10:6. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 15:13.

Ekipa „Sloge“ prvih par minuta drugog dela susreta koristi greške protivnika za izjednačenje 16:16, u 35-om minutu. U nastavku susreta domaćini su uspešni u realizaciji napada, a pored njihove čvrste odbrane teško prolaze i najbolji strelci gostiju. „Šamot“ u 51-om minutu dolazi do +5 što uz podršku sa tribina dodatno motiviše ekipu da prekine niz poraza u plej ofu.

Na kraju susreta 34:30 i dva boda zasluženo ostaju u Aranđelovcu.

Proglašeni su i najbolji igrači susreta. Po mišljenju trenera „Šamota“ Mirka Lomića najbolji igrač u redovima „Sloge“ je Mladen Krsmančić koji je postigao 8 golova, dok je Milošu Miliniću koji je takođe 8 puta zatresao mrežu protivnika pripao epitet najboljeg od strane trenera „Sloge“ Aleksandra Savića. Priznanja je uručio predsednik opštine Aranđelovac Bojan Radović.

Pored Milinića u listu strelaca su se upisali Ranković sa 5, Radosavljević sa 4, Ilić, Živojinović, Tomić i Lomić sa po 3, Živković sa 2,i Glišić, Praščević i Milićević sa po jednim pogotkom.