RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Pobeda Šamota pred play off

ORK-sAMOT-65-2015-2016

Pobedom su rukometaši „Šamota“ završili svoju debitantsku sezonu u Superligi.

Savladan je večeras u SRC Šumadija prošlogodišnji osvajač KUP-a šabačka „Metaloplastika“ sa 32:27. Utakmica je za domaću ekipu bila bez rezultatskog značaja jer su Šamoteri već osigurali plej of, ali se to u večerašnjem susretu nije moglo osetiti. Žestoka i požrtvovana igra vodila se za svaku loptu.Uporni Šapčani, ali siguran na golu Đorđević, uz golove Živojinovića, Praščevića, sa 7 m Rankovića i domaćini dolaze do najveće prednosti u 17-om minutu. Gosti, nakon rezultata 10:6, koriste nekoliko grešaka „Šamota“ i u poslednjim sekundama prvog poluvremena prelaze u vođstvo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:15.

Drugi deo susreta otvaraju gosti, ali uzvraća Tomić, pa Lomić za  izjednačenje. U 40-om minutu Praščević preko celog terena upućuje loptu ka paraznom golu Šapčana i pogađa za 19:17. Usledila je serija Tomića i Lomića za +4. Uz dobru odbranu Šamota strelci „Metaloplastike“ teško su prolazili. Usledila je uspešna završnica koja gostima nije davala nadu u preokret. Na kraju susreta 32:27.

Najefikasniji igrač utakmice je rukometaš „Metaloplastike“ Milovanović sa 8 pogodaka, a u redovima „Šamota“ sa po 7 golova najefikasniji su Živojinović i Tomić.U listu strelaca upisali su se Lomić sa 5, Glišić i Praščević sa po 3, Radosavljević i Milinić sa po 2, Živković, Ranković i Čolović sa po jednim pogotkom.