RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Pobeda Bekamenta, bravure golmana Kačarević

ana kacarevic

Rukometašice „Bekamenta Bukovičke Banje“pobedile su juče „Jagodinu“ sa 29:25 (17:17) na domaćem  terenu u trećem meču finala plej-ofa Superlige, i tako smanjile na 2:1 u pobedama.

Naredni meč se igra u nedelju u Aranđelovcu, kada će gošče imati novu meč loptu za titulu.

U prepunoj hali SRC Šumadija, pred oko 1.100 navijača i jednog i drugog tima, viđena je veoma zanimljiva utakmica, puna preokreta, a na kraju su Knerginje uspele da odbiju nalete Jagodinki i  slave.

U prvom delu su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, gošće su došle sa jasnim ciljem da već na trećem meču razreše sve dileme oko šampiona, no u tome nisu uspele. U prvih 30 minuta viđen je egal, da bi Bekament u nastavku bio mnogo bolji i stigao je do vredne pobede. Junak slavlja svakako je golman Ana Kačarević, koja je zaustavila mnogo zicera i kontri, pa je predstavljala nepremostivu prepreku za igračice Jagodine.

U pobedničkoj ekipi najraspoloženije su bile Ana Tomković sa šest i Katarina Stepanović sa četiri pogotka, dok su se na drugoj strani istakle Jelena Gojković i Ivana Mitrović sa po pet golova.Za igračicu utakmice proglašena je golman Bekamenta Ana Kačarević, koja je briljirala na golu, sa 25 odbrana.

Naredni meč je na programu u nedelju u 16:45, u SRC Šumadija,  kada će domaće igračice pokušati da se izbore za majstoricu, a gošće da osvoje titulu