RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Mlađe kategorije Bekamenta beleže pobede

47685431_10155656954081783_9154496506777042944_o

Prošlog vikenda počelo je takmičenje u okviru Lige mlađih kategorija Rukometmnog Saveza Srbije na teritoriji Centralne Srbije , u okviru kog će nastupati i tri takmičarske selekcije ŽRK Bekament Bukovička Banja , devojčice rođene 2002-e i mlađe i , 2004-o godište i mlađe i devojčice rođene 2006-e godine i mlađe.

U četiri odigrane utakmice dve uzrasne kategorije aranđelovačkog kluba zabeležile su isto toliko pobeda.

U konkurenciji 2002-og godišta prva dva kola odigrana su u Zaječaru gde je domaćin bio istoimeni klub , ŽRK Zaječar 1949 , a ekipa trenera Marije Kuharović i Zvonka Paunovića u prvoj utakmici savladala je Radnički iz Svilajnca rezultatom 30:8 , poluvreme 17:3 , dok je u drugom , znatno neizvesnijem meču Bekament BB (2002) savladao ekipu Jagodine , rezultatom 18:16.

Mlađa generacija , Bekamenta Bukovičke Banje nastupila je u Velikom Gradištu gde je domaćin prva dva kola takmičenja bila ekipa ŽRK Nemanjić iz Požarevca.
Ekipa trenera Živomira Radosavljevića i Sanje Ćosović najpre je savladala Mladi radnik iz Radinca rezultatom 9:7 , a u drugoj utakmici ( igralo sse 2 puta po 15 minuta) , ŽRK Bekament Bukovička Banja (2006) pobedila je domaći sastav Nemanjića iz Požarevca rezultatom 10:9.