RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Jovana Preković u finalu Svetskog prvenstva

LOGO KWC MADRID 2018 - HORIZONTAL

Jovana Preković, karatistkinja Karate kluba „Knjaz“ iz Aranđelovca, u subotu će se boriti za titulu prvakinje sveta u borbama u kategoriji do 61 kilogram.

Jovana je u prvoj borbi savladala predstavnicu nepriznate države Kosovo, a onda u drugom kolu je pobedila Ruskinju Koćevu Alan sa 4:0. U trećem kolu je sa 3:1 savladala reprezentativku Ekvadora, a u četvrtini finala je sa ubedljivih 5:0 pobedila svetsku prvakinju, Egipćanku Lotfy Ganu.

U polufinalu repriza borbe za bronzanu medalju u Tokiju pre samo nekoliko nedelja na Premijer ligi u Tokiju, tj. meč sa Turkinjom Čoban Merve, gde je Jovana pobedila sa 4:3.

U subotu, u finalu Prvenstva sveta, Jovana Preković će se boriti sa boljom iz duela u kome se sastaju Kineskinja Đin Sjaojan i Italijanka Paskua Lauren.

„Nismo još završile posao ovde u Madridu, očekuje nas finale i sve misli su usmerene samo ka tome“, rekla je Roksanda Atanasov, trener Jovane Preković.