RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

Šamot nosi bod iz Požarevca

16711942_1563710030313506_5692558911620765026_n

U utakmici 17-og kola Superlige rukometaši „Šamota“ nakon izjednačene igre sa ekipom „Požarevca“, uspeli su da osvoje jedan bod u gostima.

Domaćini su bili uspešniji prvih 10-ak minuta susreta kada su imali 3 gola prednosti. Nakon toga Šamoteri se vraćaju u igru, a prvi deo susreta završen je pri rezultatu 14:14.

Ravnopravna borba pred oba gola vodila se i u drugom poluvremenu, a Šamoteri su u 49-om minutu imali i najveću prednost, +3. Ekipa „Požarevca“ u poslednji minut susreta ulazi sa golom prednosti, ali gosti izjednačavaju i osvajaju jedan bod.

Rezultat na krtaju utakmice 31:31.

Najefikasniji u ekipi „Požarevca“ bio je Boban Živković koji je i najefikasniji igrač susreta sa 10 golova, dok su u „Šamotu“ bili najefikasniji Bojan Tomić i Marko Živojinović sa po 7 pogodaka.

Iznenađenje 17-og kola je poraz četvorostrukog šampiona „Vojvodine“. Trenutno tri prvoplasirane ekipe „Vojvodina“,“Dinamo“ i „Crvena Zvezda“ imaju po 27 bodova, slede „Spartak Vojput“ sa 23 i „Šamot 65“ sa 20 bodova.