RADIO-TELEVIZIJA ŠUMADIJA - ARANĐELOVAC - 034 723 886

ZLATO ZA JOVANU PREKOVIĆ

16299153_10210307936788771_4008381198650014895_n

Mlada karatistkinja karate kluba „Knjaz“  iz Aranđelovca  Jovana Preković je ostvarila veličanstven uspeh osvojivši zlatnu medalju u kategoriji – 61 kg.

U finalnom meču Jovana je sigurno vodila borbu i bila je u svakom segmentu aktivnija i dominantnija u odnosu na svoju protivnicu Coban Merve  iz Turske. Kao rezultat te inicijative je došao i poen Jovane Preković koji su valorizovale sve sudije u borilištu.

Ovo je istorijski uspeh jer nikada do sada takmičar iz Srbije nije osvojio zlatnu medalju na Zlatnoj premijer ligi „Paris open“.

“ Jovana Preković  poseduje svetski kvalitet ali to nije ni izbliza njen maksimum. Mi ćemo sve naše misli, planove I želje usmeriti samo ka jednom takmičenju, a to su Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine I ovaj rezultat ali I budući rezultati koje će Jovana Preković praviti biće samo kontrolne tačke do Tokija. “ rekla je Roksanda Atanasov trener Jovane Preković i Karate kluba “ Knjaz” iz Aranđelovca.